مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار

راه اندازی هر کسب و کار نیاز به یک ایده اولیه دارد. اگر شما در حال حاضر یک ایده کسب و کار دارید، زمان آن رسیده است که آن را به واقعیت نزدیک کنید. بنابراین بهتر است ابتدا میزان توانایی ایده خود را برای کسب موفقیت بررسی کنید و قبل از هر چیز به اعتبار سنجی ایده خود بپردازید. یک کسب و کار کوچک زمانی موفق خواهد بود که بتواند یک مشکل را حل، نیازی را برطرف و یا محصولی یا خدماتی را به بازار عرضه که تقاضا داشته باشد. راه حل های زیادی وجود دارد که می توان به شناسایی نیازهای جامعه پرداخت از جمله تحقیق، تمرکز گروهی و آزمون و خط. هنگامی که بررسی بازار هدف خود می پردازید بایستی پاسخ برخی سوالات را دریابید:

  • آیا در جامعه هدف نیاز به محصول و خدمات شما وجود دارد؟
  • گروه هدف شما چه افرادی هستند؟
  • آیا محصول یا خدمات شما توسط شرکت، فرد یا گروه دیگری در حال ارائه شدن است؟
  • سطح رقابت در حال حاضر چگونه است؟
  • چه راهکارایی باعث دیدن شدن بیشتر کسب و کار شما می شود؟

فراموش نکنید قبل از شروع هر کسب و کاری بایستی به سوالات خود پاسخ دهید. پس از جمع آوری پاسخ ه زمان آن است که یک برنامه هدف مند برای خود تهیه کنید. شما نیاز به یک برنامه دارید تا بتوانید بوسیله آن ایده کسب و کارتان را به واقعیت نزدیک کنید. این برنامه و مکتوب کردن آنچه در ذهن شما میگذرد باعث میشود تا یک نقش راه داشته باشید که بوسیله آن ایده کسب و کار از مرحله راه اندازی به مرحله اجرا و رشد برسانید و معایب و مزایای آن را بهتر و ملموس تر درک کنید.

از دیگر ملزومات یک کسب و کار سرمایه اولیه است. ایجاد هر کسب و کاری چه کوچک چه در سطح کلان مستلزم سرمایه اولیه می باشد. اگر چه کسب و کارهای کوچک نیاز به سرمایه کلان ندارند اما شما باید حداقل مبلغی که در نظر میگیرد هزینه های مداوم قبل از سود دهی کسب و کار را در نظر داشته باشید. به طور واضح تر بهتر است بگوییم در ابتدای راه بهتر است هزینه های راه اندازی اولیه یک کسب و کار را داشته باشید که بتواند تمام هزینه های مجوزها، تجهیزات مورد نیاز کسب و کار، خدمات، بیمه، نام تجاری، اجاره ملک، حقوق و مزایای کارکنان و… برای حداقل ۱۲ ماه تامین کند.

شما می تواند در ابتدا یک ساختار اولیه برای کسب و کار خود انتخاب کرده و هنگامی که کسب و کار شما رشد یا نیاز به تغییر داشت، ساختار خود را تغییر دهید. در هر حال بسته به پیچیذگی کسب و کار شما، ممکن است شما نیاز به مشاوره از یک وکیل یا آژانس کسب و کار داشته باشید تا بتوانید ساختار مناسب کسب و کار خود را انتخاب کنید.

انتخاب کنید …

درخواست کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره اعلام تمایل ثبت سفارش