شفافیت به معنای ارائه اطلاعات جامع، کامل، در زمان، مکان و موقعیت مناسب می باشد. بی شک در عصر دیجیتال پایه و اساس مدیریت هر ارگان می باشد. شفاف‌ سازی از مهم‌ترین و اثرگذارترین روش‌های مقابله با رانت و فساد است و رابطه ای مثبت بین کاهش فساد و افزایش شفافیت با حفظ و افزایش سرمایه اجتماعی وجود دارد.

شهرداری های نهادهای محلی هستند که در راستای خدمت رسانی به شهروندان به صورت ۲۴ ساعته در حال انجام وظیفه می باشند. این ارگان ها برای جلب رضایت مردم نیازمند شفاف سازی عملکرد خود برای شهروندان می باشند چه بسا بسیاری از خدمات شهرداری ها نادیده گرفته می شود. لذا راه اندازی سامانه تحت عنوان شفافیت برای به اشتراک گذاری کلیه خدمات شهرداری ها و گزارشات مالی و عملکردی، مناقصات، مزایدات و ….. نه حتی به شهروندان در آگاهی از عملکرد آنان کمک می کند بلکه می تواند زمینه ها همکاری آنان را نیز فراهم آورد. اگر عملکرد شهرداری های بزرگ چون تهران، مشهد، شیراز، اصفهان …. را بررسی کنیم می بینیم که آنها نیز به راه اندازی این سامانه اقدام نموده اند. در هر یک از این شهرداری ها آیتم های مورد ارائه با نظر شهرداری متفاوت بوده است اما آنچه در مجموع مهم است راه اندازی سیستمی که سبب آگاهی و شفافیت عملکرد شهرداری، جلوگیری از سواستفاده برخی ارگان ها می گردد. این سامانه همچنین امکان دسترسی آسان شهروندان به امور اداری شهرداری را فراهم می سازد.

البته بنظر می رسد این سامانه لازمه هر ارگان کوچک و بزرگی می باشد. لذا شرکت پویا وب سپاهان در این راستا سعی دارد به شهرداری ها کوچک نیز در راه اندازی این سامانه یاری رساند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 × 2 =

فهرست