سئو چیست؟

جستجو
آخرین مقالات
دسته بندی ها
what-seo

سئو چیست؟

آنچه خواهید خواند

سئو چیست؟

سئو چیست؟ سئو(seo) مخفف عبارت Search Engine Optimization هست. در معنای لغوی SEO عبارت است از بهینه سازی موتورهای جستجو. در معنای گسترده تر به کلیه فرآیندها و راهکارهای بکار گرفته شده جهت افزایش و بهبود کمی و کیفی ترافیک وب سایت شما از طریق نتایج حاصل توسط موتور های جستجو گفته می شود.

 

سئو چیست؟

پیشینه سئو

در واقع مفهوم سئو به اواسط دهه ۱۹۹۰ بازمیگردد. یعنی زمانی که اولین گام های موتورهای جستجو برای توسعه و کمک به سامان دهی سایت ها  برداشته شد. جالب است بدانید در ابتدا موتور جستجو یاهو نخستین بهینه سازی را پایه گذاری نمود.  در آن زمان گوگل قدرت و محبوبت امروز را نداشت و یاهو توانسته بود در رتبه اول موتورهای جستجو قرار بگیرد.

بنابراین صاحبان وب سایت ها برای اینکه بتواند تاییده موتورهای جستجو را بدست بیاورند. بایستی به بهینه سازی سایت های  خود می پرداختند. اگر چه رنگ و لعاب تکنیک های سئو در آن زمان به پیچیدگی و رشد امروز نبود.

مراحل کاوش موتورهای جستجو در ابتدا بر پایه کلمات پربازده موجود در متن بود و توجهی به محتوای سایت ها نمی شد. آیتم دیگر رتبه دهی موتورهای جستجو در ابتدا رنک بندی وب سایت ها براساس حرو ف الفبا بود. بدین شکل که اگر سایتی دامنه آن با حرف A شروع میشد شانس بیشتری داشت تا در رده اول قرار بگیرد.

 لذا شرکت ها و افراد سعی داشتند دامنه هایی با حرف شروعی A به ثبت برسانند. اما این روش برای سنجش عادلانه نبود. گوگل با اتخاذ تکنیک های جدید رتبه بندی در سال ۱۹۹۸ توانست خود را در رده بالاتری نسبت به یاهو قرار دهد و هوارداران زیادی را به سوی خود جذب کند. گوگل علاوه بر بررسی  عوامل خارج از صفحه به بررسی محتوا و عوامل موثر در صفحه نیز پرداخت.

این تکنیک ها و سیاست ها توسط گوگل  طی سالها بهبود یافتند و امروزه علاوه بر رتبه سایت ها به تجریه و تحلیل محتوای سایت ها، لینک ها، عکس ها و فراونی واژ ه های کلیدی، متاتگ ها، عنوان ها و ساختارهای لینک ها نیز می پردازد. آنچه مشخص است برای دست یافتن به رتبه هاب برتر در میان موتورهای جستجو ما نیاز به دانش و تسلط بر تکنیک های سئو داریم.

پیشنهاد ما به شما این است که هر حرفه ای را به متخصص آن بسپارید. ما در کنار شما خواهیم بود که تا بتوانید رتبه مدنظر خود را در گوگل بیابید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به محصول
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها