مودم GSM چیست؟

41

مودم GSM چیست؟

آنچه خواهید خواند

حالت نخست از ارسال پیامک، مربوط به سامانه پیام کوتاه بود. دومین حالت مربوط به استفاده از مودم GSM می باشد. این مودم مانند سایر مودم های موجود، از سخت افزاری تشکیل شده است که می تواند برای استفاده های مختلف، از آن بهره برد. این مودم برای اینکه بتواند به اینترنت متصل شود و پیامک های مورد نظر ما را ارسال کند، نیاز به داشتن یک سیم کارت دارد. در واقع همانطور که برای اتصال به اینترنت و ارسال پیامک نیاز به یک گوشی و سیم کارت داریم، برای ارسال پیامک در این مودم نیز احتیاج به یک سیم کارت داریم. پس از آنکه سیم کارت را درون این مودم قرار دادیم، باید از طریق USB یا Serial آن را به اینترنت متصل نماییم. پس از آنکه این مودم به اینترنت متصل شد، حال می توانیم از قابلیت ارسال پیام کوتاه آن استفاده نماییم.

البته نکته ی مهم در این زمینه، این می باشد که برخی از مودم GSM قابلیت ارسال پیامک به زبان فارسی را ندارند. بنابراین مهم است که قبل از خرید این مودم ها، قابلیت ارسال پیامک به زبان فارسی بررسی شود تا پس از خرید محصول، پشیمانی حاصل نشود.

تا بدین جای مقاله، تعریفی درباره سامانه پیام کوتاه و مودم GSM ارائه کردیم. حال که به خوبی با ماهیت این دو عامل آشنا شده ایم و متوجه شده ایم که می توانیم با آن ها، اقدام به ارسال پیامک کنیم، باید به سراغ بررسی تفاوت ها و مزایا و معایب این دو گزینه برویم. اگر علاقه مند به دانستن تفاوت ها و تمایز های موجود در این دو محصول می باشید، ادامه ی این مقاله را همراه ما باشید.
مدیران به خوبی می توانند از ارسال پیامک برای بازاریابی خود استفاده کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به محصول
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها